11. led, 2017

Do nového roku

Život je plný neočekávaných zpráv, někdy si až říkám, že by si je docela i mohl nechat. Umění žít kvalitní život i přes mnohé nesnáze není samozřejmostí, někdy se to naopak může stát i životním cílem, myslím tím zvládat věci s nadhledem.

Každý jsme jiný a v tom spočívá krása bytí, znamená to zároveň ale i to, že každý zvládáme jinak nejrůznější životní situace. Málokdy se navzájem chápeme. To, co jeden z nás příjme s ledovým klidem, druhého dokáže rozlítit do nepříčetnosti. To, co někdo zvládne jít vycvičit do posilovny, jiný potřebuje zajíst velkou mléčnou čokoládou. Nedá se říci, že jedna skupina je lepší než druhá. Některé způsoby samozřejmě mohou být až destruktivní, na druhou stranu, destruktivní může být snad jakákoli činnost. Záleží na každém z nás, jak moc daleko to necháme zajít.

Jak tedy bychom měli efektivně zvládat životní nástrahy? Tuto otázku vám globálně zodpovědět nedokážu, ale asi tušíte, jak na tom jste. A pokud si nejste jisti, rozhodně si zvládnete sami v sobě říci, jestli se cítíte spokojeně, či šťastně. A pokud jste si na tyto otázky odpověděli záporně, možná pro vás právě nastal čas, uvažovat o změně. Nový rok je údajně vhodný čas pro velká rozhodnutí, kterých se obáváme, ale osobně si myslím, že nový rok k velkým krokům nikdo nepotřebujeme, sílu můžeme najít sami v sobě v kterýkoli čas. Do nového roku vám tedy přeji sílu změnit to, s čím sami nejste spokojení a udělat rozhodnutí se kterými váháte.

Vaše

MK

 

Zdroj fotografie: zpravy.aktualne.cz